Zaloguj się
Nowe konto
Środa, 13 grudnia 2017
Łucji i Otylii
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa

Nr 49 (1344) 2017-12-07
  W NUMERZE:
» 100 milionów dla Częstochowy
» Marek Cieślak znowu w Częstochowie
» GRATULUJEMY. Reduta Częstochowa uhonorowana
» TWOJE DZIECI BĘDĄ SPŁACAĆ TWÓJ KREDYT!
» Patriotyczne wychowanie
» „Bądź zdrów jedz jabłka z gminy Mstów”
» POCZESNA. Nasz region na krajowych targach rolniczych
» Finał IX Wojewódzkiego Konkursu o bezpiecznej pracy w rolnictwie
»  ARiMR – zobowiązanie wobec wielu tysięcy rolników. Rok odpowiedzialnej urzędniczej pracy.
»  60 lat TKKF w Częstochowie
» I JURAJSKI KONGRES GOSPODARCZY i XVII Gala Konkursu „Jurajski Produkt Roku”
» MARATON PISANIA LISTÓW W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 53 W CZĘSTOCHOWIE
» „Książka i informacja w erze mediów cyfrowych”
» Ale logo…
» „NAJPIĘKNIEJSZA WITRYNA ŚWIĄTECZNA 2017”.

r e k l a m a

tartak-int

sport
PIŁKA NOŻNA. Sensacja w Głogowie
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Skazywany na pożarcie przed spotkaniem 9. kolejki Nice 1.Ligi częstochowski Raków pokonał na wyjeździe zajmującego trzecią lokatę przed tym meczem – Chrobrego Głogów, 3:2! Drużyna pod wodzą Marka Papszuna w sobotę rozegrała, jak do tej pory, najlepszy mecz w „delegacji” w tym sezonie!

Jeszcze kibice nie zdążyli wygodnie usiąść na trybunach stadionu w Głogowie, a Raków prowadził już 1:0. Po jednym wrzucie z autu najprzytomniej w polu karnym gospodarzy odnalazł się Andrzej Niewulis, który już w 2. minucie wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie, pokonując z bliskiej odległości Sławomira Janickiego.
W 26. minucie głogowianie mogli doprowadzić do wyrównania. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Mateusza Machaja na bramkę Rakowa bardzo groźnie uderzał Michał Pawlik- ale fenomenalna interwencja Mateusza Kosa zapobiegła utracie gola.
W 12. minucie częstochowianie zdobyli drugiego gola. Główkował Andrzej Niewulis – bramkarz gospodarzy odbił piłkę wprost przed siebie. Do bezpańskiej futbolówki dopadł Adam Czerkas, który z bliska umieścił piłkę w bramce. I w tym momencie na trybunach ładnego, kameralnego stadionu w Głogowie nastąpiła konsternacja. Co prawda głogowianie w 30.minucie zdobyli kontaktową bramkę po strzale z „wapna” – Mateusza Machaja, ale kolejna kontra Rakowa była już "zabójczo skuteczna".
Idealne podanie Piotra Malinowskiego w 37. minucie skutecznie wykończył Hubert Tomalski i goście na przerwę schodzili prowadząc z Chrobrym, 3:1.
Druga część spotkania rozpoczęła się dla Rakowa źle. Już w 51. minucie po bezpośrednim strzale z rzutu wolnego Mateusza Machaja gospodarze zdobyli gola kontaktowego. Z upływem czasu gry podopieczni Grzegorza Nicińskiego coraz bardziej napierali bramkę strzeżoną przez Mateusza Kosa, jednak bardzo mądrze grający w obronie częstochowianie nie dali juz sobie do końca meczu wydrzeć zwycięstwa.
Dość powiedzieć, że Raków zdobył zasłużone trzy punkty. W większych fragmentach meczu całkowicie dominując rywala. Dla częstochowian było to drugie zwycięstwo w obecnym sezonie Nice 1. Ligi. Kolejnym rywalem drużyny Marka Papszuna będzie MKS Drutex - Bytovia Bytów. Ten mecz zostanie rozegrany w sobotę, 23 września br. o godzinie 16:00 na stadionie przy Limanowskiego 83. Co ciekawe w zespole z Bytowa występuje były reprezentant Polski - Jakub Wilk, który ma na swoim koncie rozegrane trzy spotkania w pierwszej reprezentacji.
2:3 : M.Machaj 51'
Sędziował : Piotr Lasyk (Bytom). Żółte kartki : Michalski 22' (faul), Ilków - Gołąb 71' (faul) - Niewulis 29' (faul), Petrášek 50' (faul), Tomalski 80' (faul), Łabojko 89' (faul). Widzów : 969.
MZKS Chrobry Głogów : 12. Sławomir Janicki - 18. Michał Ilków-Gołąb (kpt), 32. Przemysław Stolc, 42. Seweryn Michalski, 8. Karol Danielak - 9. Bartosz Machaj (62' 77. Sergyi Napolov), 21. Michał Pawlik (62' 19. Przemysław Trytko), 16. Robert Mandrysz, 89. Mateusz Machaj, 25. Jakub Bach - 26. Konrad Kaczmarek (74' 2. Łukasz Szczepaniak).
Rezerwowi : 27.Anatoliy Gospodinov - 10.Marcel Gąsior, 14.Michał Borecki, 30.Ariel Wawszczyk.
Trener: Grzegorz Niciński.
RKS Raków Częstochowa : 33. Mateusz Kos - 16. Karol Mondek (73' 4. Adam Mesjasz), 6. Andrzej Niewulis, 2. Tomáš Petrášek, 26. Łukasz Góra, 77. Hubert Tomalski - 13. Piotr Malinowski, 21. Jakub Łabojko, 7. Rafał Figiel (kpt) (87' 18. Lukáš Ďuriška), 19. Krystian Wójcik - 10. Adam Czerkas (78' 11. Paweł Piceluk).
Rezerwowi : 1.Mateusz Lis - 8.Gracjan Kuśmierek, 20.Agvan Papikyan, 23.Tomasz Wróbel.
Trener: Marek Papszun.
Piłkarz meczu : Bartosz Machaj ( MZKS Chrobry Głogów).

Przemysław Pindor, Zdjęcie: Grzegorz Przygodziński