Zaloguj się
Nowe konto
Poniedziałek, 23 października 2017
Teodora i Seweryna
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa

Nr 42 (1337) 2017-10-19
  W NUMERZE:
» POMOC SPOŁECZNA, Szykuje się strajk w częstochowskim Domu Pomocy Społecznej
»  Orange nie liczy się z polskim obywatelem
» Pieniądze na ekologię dla TAURON-u
»  Częstochowa: Bulwar Warty przejdzie metamorfozę. Powstanie strefa wypoczynku pełna zieleni
» Śladem naszych publikacji. Psie kupki c.d.
» Życzenia dla Stulatki
» 70 lat „Plastyka”
» Matyjaszczyk uwiarygodnia Marandę
»  PRZYRÓW /SIERAKÓW. Jak w Sierakowie dzielą fundusz sołecki
» OBYWATELSKI POMYSŁ. A może tężnia solankowa w Częstochowie…
» AKADEMIA IM. JANA DŁUGOSZA W CZĘSTOCHOWIE. Nowy rok, nowe kierunki
» Z inspiracji poezją Poświatowskiej
»  Wystawa malarstwa Anny Przewłockiej
» W HOŁDZIE AGNIESZCE OSIECKIEJ. „Wesołe miasteczko”
» Najtragiczniejszy dzień w najnowszej historii Polski 78. rocznica agresji sowieckiej na Polskę – 17 września 1939 roku
» Trenerski dwugłos. KS Ruch Chorzów - RKS Raków Częstochowa
»  PIŁKA NOŻNA. W Haiz IV Lidze trwa czarna seria rezerw Rakowa i Sparty Lubliniec
» Z policyjnej raportówki
» Czy wiesz, że mimo Twoich starań, możesz być teraz okradana? Spróbuj temu zapobiec. Zabezpiecz kości przed osteoporozą!
» CUKRZYCA TYPU II. JAK USTRZEC SIĘ CHOROBY?

PIŁKA NOŻNA. Bezbramkowa inauguracja
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
W tym meczu było wszystko: ogromna publiczność, moc zwrotów akcji i sytuacji podbramkowych. Zabrakło tylko jednej najważniejszej rzeczy: esencji w postaci goli. Raków Częstochowa 29 lipca 2017 r. na swoim boisku zremisował z Miedzią Legnica 0:0 w pierwszej kolejce Nice 1. Ligi.

Premierowa odsłona bardzo dobrze mogła rozpocząć się dla gospodarzy, którzy już w 2. minucie mieli szansę objąć prowadzenie. Na strzał z za pola karnego zdecydował się Przemysław Oziębała, ale w tej sytuacji skutecznie interweniował Paweł Kapsa.
Kolejną okazję częstochowianie mieli w 12. minucie, kiedy to po strzale z rzutu wolnego Rafała Figla piłkę przed siebie „wypluł” bramkarz gości. Do futbolówki dopadł ponownie Przemysław Oziębała, ale jego strzał zdołał w ostatniej chwili zablokować Paweł Kapsa.
W pierwszej części gry bramki mogli zdobyć również goście, na szczęście strzały Tomislava Bozicia bardzo dobrze wybronił Mateusz Lis. Drugą połowę lepiej rozpoczęli przyjezdni, jednak Łukasz Garguła minimalnie przestrzelił. Natomiast dwie minuty później po uderzeniu głową Jose Embalo piłka bardzo minimalnie minęła bramkę gości.
Częstochowianie najlepszą okazję do zdobycia gola stworzyli sobie w 60. minucie, kiedy to w sytuacji „oko w oko” z Pawłem Kapsą znalazł sie Krystian Wójcik. Strzał pomocnika Rakowa nie bez problemów obronił bramkarz drużyny z Dolnego Śląska.
Do samego końca wynik już nie uległ zmianie i na inaugurację Nice 1. Ligi obydwie drużyny musiały podzielić się punktami. Drużyna pod wodzą Marka Papszuna rozegrała bardzo dobre spotkanie, przeciwstawiając się drużynie legnickiej Miedzi, która przez wielu fachowców uważana jest za głównego kandydata do awansu do Lotto Ekstraklasy już w tym sezonie.

Kolejne spotkanie drużyna częstochowskiego Rakowa rozegra w najbliższą niedzielę, 6 sierpnia br. Na wyjeździe Raków zmierzy się z innym beniaminkiem Nice 1. Ligi - Puszczą Niepołomice. Niepołomiczanie w pierwszej kolejce byli autorami sporego kalibru sensacji, bowiem pokonali na własnym stadionie faworyzowaną Chojniczankę Chojnice, 2:0. W poprzednim sezonie częstochowianie dwukrotnie pokonali Puszczę Niepołomice (na wyjeździe 2:0 po dwóch bramkach Filipa Kowalczyka) oraz w Częstochowie 2:1 (po trafieniach Adama Czerkasa i Tomasza Margola). Honorową bramkę dla niepołomiczan zdobył Dominik Zawadzki.

Ten mecz odbędzie się na Stadionie Miejskim w Niepołomicach przy ulicy Kusocińskiego 2 . Początek wyznaczono na godzinę 18:00.

Sędziował : Wojciech Myć (Lublin). Żółte kartki : Oziębała 78' (faul), Figiel 87' (faul). Łabojko 90+1' (faul) - Adu Kwame 50' (faul), Garguła 67' (faul). Widzów: 3612.

RKS Raków Częstochowa : 1. Mateusz Lis - 26. Łukasz Góra, 18. Lukáš Ďuriška, 6. Andrzej Niewulis - 17. Przemysław Oziębała (88' 23. Tomasz Wróbel), 7. Rafał Figiel (kpt), 21. Jakub Łabojko, 20. Aghwan Papikjan (81'77. Hubert Tomalski), 19. Krystian Wójcik, 13. Piotr Malinowski, 9. José Embaló (86' 10. Adam Czerkas).

Rezerwowi: 33.Mateusz Kos - 4. Adam Mesjasz, 5.Daniel Boateng, 16. Igor Sapała.

Trener: Marek Papszun.

MKS Miedź Legnica : 33. Paweł Kapsa - 23. Paweł Zieliński, 19. Grzegorz Bartczak, 24. Tomislav Božić, 5. Frank Adu Kwame – 10. Michał Bartkowiak, 6. Rafał Augustyniak (69' 15. Tamás Egerszegi), 7. Łukasz Garguła (67' 8. Marquitos), 14. Omar Santana (84' 11. Mladen Bartulović), 4. Wojciech Łobodziński (kpt), 17. Jakub Vojtuš.

Rezerwowi: 1.Łukasz Sapela - 16.Jonatan de Amo Perez, 20.Tomasz Żyliński, 55.Fryderyk Stasiak.

Trener: Dominik Nowak.