Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Sobota, 24 czerwca 2017
Jana i Danuty
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   

  Nr 25 (1320) 2017-06-22
  W NUMERZE:
»  Wdzięk, uroda i muzyka
» Wysoka przegrana z Lesznem
» Wybiegi dla psów
» Ekologiczny dzień dziecka
» EKOGMINA
» KONKURS EKOLOGICZNO-DZIENNIKARSKI. Gazetki nagrodzone
»  LUBLINIEC. Stacja paliw i dinopark – to nie to samo
» Abp Wacław Depo wybrany ponownie Przewodniczącym Rady ds. Środków Społecznego Przekazu
»  Ukryte finansowanie obiektów sportowych miasta Częstochowy
» Nagroda im. Włodzimierza Pietrzaka dla Jasnej Góry
» Sportowe zwycięstwa CKS Budowlani w Altötting
» Międzymorze – II. Geopolityczna konieczność
» Koncert w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II
» Wystawa na 100-lecie parafii
» Konflikt w częstochowskiej szkole
» Z policyjnej raportówki
» Biegański w Archiwum
» POD PATRONATEM "GAZETY CZĘSTOCHOWSKIEJ”. Festiwal Piosenek Janusza Gniatkowskiego, cz. I
» Wystąpienia sejmowe posła Szymona Giżyńskiego, Prawo i Sprawiedliwość
» LATO NA JURZE. Warto zwiedzać Jurę Częstochowską
» Rozmaitości kulturalne
»  ARiMR – czyli unijne programy pomocowe dla rolników i czas wzmożonej pracy
» ISD HUTA CZĘSTOCHOWA WSPIERA OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE „Przełam bariery” z ISD Hutą Częstochowa
» POD PATRONATEM „GAZETY CZĘSTOCHOWSKIEJ”. 27. Ogólnopolska Pielgrzymka Sportowców na Jasną Górę
» „10bierza” – Memoriał Michała Obierzyńskiego
» POD PATRONATEM „GAZETY CZĘSTOCHOWSKIEJ”. Dni Gminy Poczesna – 9-10 czerwca 2017 roku
» POD PATRONATEM „GAZETY CZĘSTOCHOWSKIEJ". Mstowskie Zawody Kajakowe
» SERWIS GMINNY
» PERYSKOP. Kulturnyj narod
» XXXIV Mistrzostwa Polski w Sportach Pożarniczych
» W TYM SĘK. Drwal ze Złotą Piłą


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

Kris Sublimacja.jpg

MaxBramy-net.jpg

UmarzanieDlugow.jpg

tartak-int

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpg

Karol-prawoJazdy-int.jpgr e k l a m a
aktualności
Częstochowianin duszkiem Babu
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Częstochowianin Marcin Radomski wcieli się w rolę gotującego duszka Babu w programie “Uwaga Kanapka – Gotuj z Babu!”. Towarzyszyć mu będzie jego 8-letni syn Marcel. Marcel wspólnie z innymi dziećmi pomaga w gotowaniu duszkowi Babu oraz słynnemu aktorowi Mikołaj Krawczyk, który prowadzi program.
Mikołaj Krawczyk otrzymał właśnie własny program telewizyjny produkowany przez fundację Pomaganie jest trendy wraz z projektem Moose Productions.
Wygląda na to, że gwiazdor seriali, takich jak Barwy Szczęścia czy Rancho , poza aktorstwem i trwającej trasy koncertowej jego zespołu “Rockoholic”, nie tylko potrafi znaleźć czas na objazdowy spektakl “Pikantni” z Anną Muchą i Basią Kurdej Szatan, ale również poprowadzi własny program telewizyjny, gdzie na planie towarzyszy mu partnerka Sylwia Juszczak. W rolę gotującego duszka Babu wcielił się częstochowianin Marcin Radomski, a wraz z nim występuje jego 8 letni syn Marcel, który wspólnie z pozostałymi dziećmi pomaga w gotowaniu duszkowi Babu oraz słynnemu aktorowi.

Program ma nazywać się “Uwaga Kanapka – Gotuj z Babu!” i wraz z nadchodzącą ramówką ma on trafić do jednej z ogólnopolskich telewizji. Producenci programu, którego realizacja odcinków pilotażowych odbyła się w ten czwartek 30 czerwca w Kaliszu nie chce na razie zdradzać , która z telewizji program wyemituje tłumacząc to tym ,że nie chcieliby uprzedzić strategii promocyjnej telewizyjnej ramówki, wiemy jednak, iż będzie to jedna z głównych polskich stacji.

Sugerować może jedynie fabuła programu, którego celem jest uczenie dzieci i ich rodziców zdrowych smaków. Ekipa składająca się z Mikołaja Krawczyka, dzieci oraz tytułowego duszka “Babu” , odwiedzać będzie w każdym odcinku inny rejon Polski opowiadając o jego historii i atrakcjach, jednocześnie przygotowując na ekranie adekwatne do regionu potrawy, proponując wykonanie ich w oparciu o eliminowanie niezdrowych składników, zastępując je zdrowymi. Odcinek pierwszy, nakręcony został w krużgankach historycznego klasztoru Ojców Franciszkanów w Kaliszu, gdzie każdego roku gwiazdy spotykają się , by śpiewać kolędy w ramach projektu “Kolęd Pełni”, do tej pory śpiewali tam m.in. Joanna Kulig, Piotr Lato, Krzysztof Antkowiak i inni. Koncert transmitowany był w Wigilię w Telewizji Polskiej. Zdrowe zamienniki w potrawach skrupulatnie omawiane się przez dietetyk Sylwię Krymarys oraz konstruowane przez mistrza kuchni Krzysztofa Pokrzywę. W ramach realizacji programu aktor zwróci się również do prezydentów czy burmistrzów odwiedzanych miast o to , by włączyli się oni w wyjątkową akcję charytatywną i zachęcili do aktywności mieszkańców swoich miast.

Duszek Babu to z kolei fundacyjna maskotka, której ambicjami jest zdobycie statusu bohatera współczesnych dzieci. Prowadzi on w sieci blog www.swiatbabu.blog.pl, gdzie można również zagrać w grę komputerową z nim w roli głównej. W ramach programu Krawczyk starał będzie się też zaangażować widzów w akcję , w której celem będzie zakupienie przez fundację jak największej ilości busów przystosowanych dla osób niepełnosprawnych. “BaBusy”, bo tak ma się nazywać specjalistyczny pojazd, następnie przekazane zostaną fundacjom, szkołom i innym jednostkom w całej Polsce , aby ułatwić ich podopiecznym transport na terapię czy zajęcia. Co ciekawe miasta, do których one zostaną przekazane, będą mogły same zaangażować w pomoc lokalną społeczność, zachęcając ją do zakupu produktów do obiadów oraz smakołyki w wersji zdrowej , które do najważniejszych sieci handlowych w Polsce trafią już w maju. Dodatkowo w każdym mieście, w którym fundacja wręczać będzie BaBusa, jego uroczyste przejęcie przez zarządców obdarowywanej instytucji odbędzie się wraz z koncertem zespołu Mikołaja Krawczyka “Rockoholic”, w ramach którego fundacja chce zwrócić uwagę Polaków na radość, jaką może każdemu z nas dać pomaganie.

“Seria naszych produktów będzie nie tylko gwarancją zdrowego odżywiania się, ale również kupując je , Polacy będą mogli pomagać podwójnie , gdyż zyski z ich sprzedaży wesprą konto fundacji Pomaganie jest trendy na rzecz budowania świadomości nt. autyzmu w Polsce, z kolei dodatkowo, przy zakupie każdego produktu 10 groszy przeznaczymy na wsparcie potrzebujących instytucji w Polsce, zaopatrując je w nasze specjalnie przystosowane do komfortowego przewozu niepełnosprawnych BaBusy” – wyjaśnia Krzysztof Gorzkiewicz, prezes fundacji.


r


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl