Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Piątek, 19 stycznia 2018
Henryka i Mariusza
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   

  Nr 3 (1350) 2018-01-18
  W NUMERZE:
» Pierwszy bal studniówkowy w Częstochowie
» Życzenia w Rzerzęczycach
» KONFERENCJA NA AJD. „Z dziejów Kresów Wschodnich. Lwów”
» EKOMIASTO. Karmniki dla ptaków
» Park dla piesków
» EKOWYWIAD. Przyrodę chronimy i kształtujemy
» Noworoczne spotkanie w "Civitas Christiana"
» 155. rocznica Powstania Styczniowego 1863 roku
» Powstanie Styczniowe w regionie częstochowskim
» Ślady Powstania Styczniowego na częstochowskich cmentarzach
» BOHATEROWIE CZĘSTOCHOWY. Takich ludzi już nie ma, czyli wspomnienie o inżynierze Klemensie Kanczewskim
» KARTKI Z KALENDARZA. KALENDARIUM STYCZNIA
» GINĄCE MIASTO. Przedsiębiorstwo Kohna
» WYDAWNICTWA CZĘSTOCHOWSKIE
»  SIATKÓWKA. AZS Częstochowa kontra TSV Sanok: 3:1
» Nowy sponsor „Włókniarza”
» Pierwszy sparing Rakowa w przerwie zimowej


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

Kris Sublimacja.jpg

MaxBramy-net.jpg

UmarzanieDlugow.jpg

tartak-int

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpg

Karol-prawoJazdy-int.jpgr e k l a m a
finanse
Kto da więcej - czyli jak firmy pożyczkowe walczą o klienta?
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Wśród gąszczu parabanków i prywatnych firm pożyczkowych w ostatnim czasie zrobiło się „ciasno”. Jak grzyby po deszczu powstają coraz to nowsze oferty. Jakie mają sposoby i czym zaskakują aby zdobyć nowego klienta?

1. Poł±czenie nauki z zabaw±


Kto powiedział, że nauka musi być nudna? W ostatnich latach dużo się mówi i pisze o tym, że poł±czenie nauki z zabaw± przynosi dobre efekty. Im ciekawsze metody nauki, tym więcej zapamiętujesz. Jak to zrobić? Ogl±daj filmy w języku niemieckim najlepiej, je¶li będzie z niemieckimi napisami i na odtwarzaczu DVD. Je¶li czego¶ nie będziesz rozumiał, to zawsze można taki film zatrzymać i odtworzyć jeszcze raz. Sposobem na to, aby osłuchać się z brzmieniem języka niemieckiego, jest słuchanie niemieckich piosenek. Dobrym pomysłem jest ¶piewanie razem z artyst±. Nie przejmuj się, je¶li zupełnie nie masz słuchu. Słuchać i ¶piewać możesz na przykład podczas jazdy samochodem. W ten oto sposób na naukę wykorzystujesz każd± woln± chwilę, dzięki czemu jest ona bardziej efektywna. Co daje słuchanie piosenek w obcym języku? Uczysz się w ten sposób nowych wyrażeń, Twój akcent staje się bardziej poprawny, osłuchujesz się z nowymi słowami. Je¶li chcesz uczyć się języka niemieckiego, to zacznij ogl±dać telewizję w tym języku. Najlepiej jest zacz±ć od prostych programów dla dzieci i bajek, a potem stopniowo poszerzać kr±g programów. Z brzmieniem języka, można się, także osłuchać wł±czaj±c radio w języku niemieckim. Wszystkie te czynno¶ci można robić niejako przy okazji, traktuj±c je jak zabawę. Wiele słów i wyrażeń zapamiętasz mimo woli.


 


2. Nauka z wykorzystaniem Internetu


Obecnie, coraz popularniejsza staje się nauka z wykorzystaniem Internetu. Dzi¶ sieć internetowa jest dostępna praktycznie w każdym miejscu. Wraz z tym, jak rozwijał się dostęp do sieci internetowej, rozwijały się również różnego typu portale i serwisy, dzięki którym nauka języka niemieckiego stała się łatwiejsza i szybsza. Jednym z takich miejsc jest platforma Preply, gdzie niemiecki przez skype jest odpowiednim wyborem dla ucz±cych się niemieckiego. Jest to miejsce, gdzie można znaleĽć wielu nauczycieli udzielaj±cych korepetycji z wielu przedmiotów, także z języka niemieckiego. Wchodz±c, na stronę preply.com otrzymuje się dostęp do wyszukiwarki. Tam zaznaczaj±c interesuj±ce kryteria, szybko wyszukasz odpowiedniego nauczyciela. To szybki i efektywny sposób na naukę języka. Korepetycje odbywaj± się za pomoc± komunikatora Skype. Tego typu lekcje maj± takie same zalety jak indywidualna nauka z nauczycielem na żywo. Dodatkowym atutem, jest to, że można z nich korzystać w każdym momencie, w najwygodniejszym dla siebie miejscu, nie trac±c czasu na dojazdy. W Internecie jest dostępnych wiele możliwo¶ci na naukę języka niemieckiego. Kolejnym, o którym warto wspomnieć, jest YouTube.


W tym serwisie jest wiele kanałów prowadzonych zarówno przez nauczycieli, jak i pasjonatów nauki języka. W czasach, kiedy prawie każdy z nas posiada smartfona, bardzo popularne stały się aplikacje mobilne do nauki języka niemieckiego. Przykładow± z nich jest, aplikacja Duolingo. Korzysta z niej bardzo wiele osób na całym ¶wiecie. Mówi się nawet o tym, że nauka z Duolingo uzależnia. Uzależnienie od nauki nie jest jednak czym¶ szkodliwym. Lekcje s± do¶ć krótkie, dzięki czemu można je przerabiać w każdej wolnej chwili, na przykład podczas dojazdów do pracy albo na uczelnie.


 


3. Styl nauki 


Każdy uczy się według okre¶lonego stylu. Nie ma tu reguły. Dla jednych bardziej odpowiednia będzie nauka w grupach. Inni wybior± bardzo małe grupy, dwu lub trzyosobowe, albo naukę indywidualn±. Każdy jest inny i posiada inny styl uczenia. Najczę¶ciej sam dojdziesz do tego, jaki styl nauki jest najbardziej odpowiedni. W wyborze odpowiedniej formy nauki pomoże także nauczyciel.


 


4. Systematyczno¶ć to podstawa


Uczyć można się małymi partiami materiału. Istotne jest to, aby nauka odbywała się systematycznie, najlepiej codziennie. O wiele efektywniejszym rozwi±zaniem jest nauka przez dwadzie¶cia minut, ale codziennie, niż nauka od przypadku do przypadku przez wiele godzin. Staraj się codziennie zapamiętać pięć nowych niemieckich słówek. Zapisz sobie te słówka na karteczce i wyci±gaj j± w każdej wolnej chwili.


 


5. Zacznij mówić i my¶leć po niemiecku


Dla wielu ucz±cych się języków obcych, szczególnie na pierwszym etapie nauki, bardzo istotne jest to, aby przełamać w sobie strach przed mówieniem. Nie bój się mówić. Każdy na pocz±tku popełnia wiele błędów, nie jest to jednak powód, aby się zrażać do mówienia. Im więcej będziesz mówić, tym mniej błędów językowych będziesz popełniać. Następn± kwesti± jest my¶lenie po niemiecku. Nauka my¶lenia po niemiecku nie jest spraw± prost±. Jednak, kiedy nauczysz się my¶leć po niemiecku to nauka, będzie o wiele bardziej efektywna. W tym, aby nauczyć się my¶leć po niemiecku, bardzo pomaga wyjazd do tego kraju, lub inny intensywny kontakt z językiem niemieckim.

RED


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl