Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Środa, 16 stycznia 2019
Marcelego i Włodzimierza
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 3 (1402) 2019-01-17
  W NUMERZE:
» Otwarcie budynku schroniska dla bezdomnych w Lubojence
» SŁUŻBA ZDROWIA. Nowy szpital w Częstochowie


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA
FESTYN. Rodzinne spotkanie
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Niedzielny piknik rodziny w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Częstochowie, 12 czerwca, rozpoczęła Msza Święta w Dolinie Miłosierdzia Bożego, którą odprawił ksiądz proboszcz Andrzej Partika.

Po Eucharystii wszystkie dzieci – tradycyjnie – wypuściły baloniki do nieba ze swoimi intencjami, jako akt modlitwy, a potem były zabawy, konkursy oraz wspólne rodzinne rozmowy, bo jak podkreśla ks. Partika właśnie rodzinne wspólne przebywanie jest nadrzędnym celem parafialnego spotkania. – Oczywiście zbieramy też pieniądze na pomoc dla rodzin uboższych. W organizację włączyła się prawie cała społeczność parafialna: akcja katolicka, żywy różaniec i inni, którzy chętnie pomagają. To też jest bogactwo tego spotkania, bo ludzie przychodzą nie tylko po to, aby coś dostać, ale przede wszystkim, by dać coś drugiemu człowiekowi. – W naszej parafii bardzo wiele się dzieje. Spotykamy się regularnie na modlitwie żywego różańca, ale także na kawie i przy ciastku. Na festyn przygotowaliśmy słodkie wypieki, kawę, herbatę, zimne napoje – mówi Lidia Kościuch z ulicy św. Anny.
W tym roku po raz pierwszy była możliwość jazdy konnej, sztuczki magiczne i wspólna nauka tańca. Organizatorzy nie zapomnieli o kibicowaniu Polakom, którzy w tym dniu zmierzyli się z Irlandią, w pierwszym swym meczu na Euro we Francji, a jak wiemy Polacy wygrali 1:0, dając ogromną radość całemu narodowi.
W festynie bardzo licznie uczestniczyli parafianie i goście, nawet z innych miast. Z nami rozmawiała Jadwiga Michalczyk z Darłowa, która przyszła ze swoją trójka dzieci: Oliwią, Ksawerym i Pawłem.
– To wspaniały Kościół. Zawsze jak odwiedzam moje siostry, tutejsze parafianki, przychodzę tu z moimi pociechami na Mszę Świętą dla dzieci. To spotkanie z Bogiem zawsze jest radosne i tak poprowadzone, że dzieci nie tylko nie nudzą się, ale aktywnie uczestniczą w Eucharystii – mówi pani Jadwiga.URSZULA GIŻYŃSKA


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl