Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Wtorek, 18 czerwca 2019
Marka i Elżbiety
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 25 (1424) 2019-06-20
  W NUMERZE:
» Jasna Góra obroniona
» Skra Ladies Częstochowa z awansem do drugiej ligi!
» Mstowska Noc Świętojańska
»  CZĘSTOCHOWA. Utonięcie na akwenie Adriatyk
» Tir oraz samochód osobowy w zderzeniu czołowym
» Częstochowski przedsiębiorca spowodował śmiertelny wypadek


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpg

Agro-bud-2019_NET.jpgr e k l a m a
kultura
„Pod powiekami” – Agnieszka Kierat
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie swoje prace plastyczne wystawiła Agnieszka Kierat, młoda, pochodząca z Częstochowy artystka, absolwentka Wydziału Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Prezentacja nosząca tytuł „Pod powiekami”, odsłonięta podczas wernisażu 9 kwietnia br., jest – jak akcentuje autorka – zapisem ulotnych wrażeń teraźniejszości. I, co warto podkreślić, jest pierwszą publiczną wystawą Agnieszki Kierat, i na pewno wartą zobaczenia. Będzie to spotkanie z niezwykłą dojrzałością artystyczną, w której subtelność przekazu przenika i współgra z doskonałym warsztatem i siłą wyrazu twórczego.Ekspozycja to wybór grafik, rysunków, akwareli, pastelu z różnych okresów twórczej działalności Agnieszka Kierat. – Ich wspólnym mianownikiem jest pewnego rodzaju zapis teraźniejszości, która w mgnieniu oka zmienia się w przeszłość, nieistniejącą już płowiejącą z czasem mrzonkę o ludziach i miejscach, jedyne wspomnienie ukryte gdzieś pod powiekami – mówi artystka. Jak dodaje, na przestrzeni lat wśród stale przewijających się jej tematów twórczych, dominują ludzie, krajobrazy, konie oraz architektura z sympatii do geometrii i konstrukcji. Zebrane na wystawie prace pochodzą z okresu studiów i okresu późniejszego. Duża część z nich powstała w ostatnim roku.
Agnieszka Kierat na co dzień zajmuje się grafiką użytkową, projektowaniem graficznym dla firm oraz wydawnictw (książki, ilustracje). W projektowaniu często wykorzystuje swoje prace rysunkowe i malarskie. Jej główny warsztat oparty jest na rysunku, dominujące techniki to ołówek, węgiel, tusze, akwarela. W latach studiów zamiłowanie do grafiki warsztatowej – technika wklęsłodruku. Wśród stale przewijających się tematów dominują ludzie, krajobrazy, konie oraz architektura z sympatii do geometrii i konstrukcji.
– Pochodzę z Częstochowy, miasta które podarowało mi wartości oraz ludzi na drodze, ludzi, którzy wierząc we mnie, dali impuls do poszukiwań i ruszenia w dalszą drogę. Jako nastolatka, pewna wizji swojej drogi życiowej związanej z językami obcymi, uczęszczałam do IV Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza. W klasie maturalnej, po rzetelnej ocenie rzeczywistości, doszłam do wniosku, iż życie jest za krótkie na rozsądek. Dokonałam zatem zwrotu o 180 stopni postanawiając podążyć za głosem serca. Tym sposobem rozpoczęłam edukację w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Częstochowie, dzisiejszej Akademii im. Jana Długosza na Wydziale Plastycznym, natomiast po roku rozpoczęłam studia na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Grafiki. Tam zakochałam się w technice wklęsłodruku. Poza tą techniką najchętniej opieram swój warsztat na rysunku, standardowymi ale i nietypowymi narzędziami, wzbogacając go kolorem. Do moich ulubionych technik należą: ołówek, węgiel, akwarela, tusz. Otaczającą rzeczywistość lubię pokazywać subtelnymi, przenikającymi się płaszczyznami w towarzystwie kreski pewnej a zarazem pełnej niuansów i wiotkości – mówi Agnieszka Kierat.
Wernisaż swoim występem wokalnym ubogaciła utalentowana 15-letnia Aleksandra Błaszak z Gimnazjum im. K.K. Baczyńskiego w Poczesnej, laureatka konkursu piosenki "Majowa nutka". Talent Aleksandry odkrył Ryszard Strojec prowadzący Młodzieżową Estradę „Ediudy” , prezes Stowarzyszenia Centrum Inicjatyw Artystycznych „Talent”.
Wystawa będzie dostępna będzie do 26 kwietnia 2016 roku.

Na zdjęciu Agnieszka Kierat (od lewej) z Mamą


URSZULA GIŻYŃSKA


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl