Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Środa, 16 stycznia 2019
Marcelego i Włodzimierza
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 3 (1402) 2019-01-17
  W NUMERZE:
» Otwarcie budynku schroniska dla bezdomnych w Lubojence
» SŁUŻBA ZDROWIA. Nowy szpital w Częstochowie
» Opłatek Klubu Seniora AZS


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA
Koncert 77 FM
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
12 kwietnia br. w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Częstochowie zespół 77 FM koncertem z cyklu „Dobry Wieczór z MOCĄ” zainaugurował w naszym mieście Rok Miłosierdzia Bożego, ogłoszony przez Papieża Franciszka.Aulę wypełnili po brzegi sympatycy zespołu, przybyła także licznie „ Mała Armia Jezusa” z parafii św. Archanioła w Blachowni. Na koncert przyszedł także poseł Szymon Giżyński z małżonką. Artyści swoim śpiewem, energią i miłością do Chrystusa porwali publiczność, która spontanicznie włączała się do wspólnego śpiewu.
Spotkanie miało wyjątkowy, duchowy akcent. Świadectwo swojej głębokiej wiary zaprezentowali państwo Ewa i Marcin Janikowie z Częstochowy, rodzice zmarłej w wieku 16 lat Julii. Dziewczynka przez dwa lata dzielnie walczyła z rakiem. Chorobę rozpoznano 13 maja 2103 roku, Julia odeszła do Pana 20 lutego 2015 roku. – W czasie choroby Julii Pan Bóg postawił na naszej drodze wielu wspaniałych ludzi, którzy wspierali nas w tych trudnych chwilach. Julia dała nam siłę i wzmocniła naszą wiarę. Do końca była radosna, nie dawała poznać po sobie jak cierpi. Do końca też zawierzyła Chrystusowi Miłosiernemu. Umarła mówiąc: Jezu, ufam Tobie – opowiadali rodzice dziewczynki.

GUR


Zespól 77 FM

Na zdjęciu z posłem Szymonem Giżyńskim dziewczynki z „Mała Armia Jezusa”: Dominika Piecuch, Amelia Karbownik, Wiktoria Gaudzińska.


r


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl