AMATORSKA LIGA SIATKÓWKI – Siódma kolejka bez niespodzianek

Budmar wygrał z Lismarem Motorsport za trzy punkty. Mvp meczu uznano Jakuba Kucharczyka. Obrońca tytułu Centralna Szkoła PSP w pojedynku z Step-Dent Team musiał wylać sporo potu, aby rozstrzygnąć na swoją korzyść, decydującego jak się później okazało, pierwszego seta.

Strażacy rozpoczęli go z ogromnym impetem i przy stanie 16:10 Step-Dent Team poprosił o przerwę, po której w krótkim czasie na tablicy pojawił się remis po 16. Od tego momentu punkt za punkt. Drugi czas dla Step-Dent Team przy stanie 23:21 dla strażaków, a kolejna trzydziestosekundowa przerwa dla Centralnej Szkoły PSP przy stanie 24:23 dla Step-Dent Team ! Jeszcze dwa remisy i 27:25 dla strażaków. Wygrana tego seta miała decydujący wpływ na przebieg drugiej odsłony, w której dominowali obrońcy tytułu. Zwycięstwo za trzy punkty było między innymi udziałem Sławomira Korczaka rozgrywającego drużyny obrońcy tytułu uznanego za najlepszego zawodnika meczu. W kolejnym spotkaniu lidera rozgrywek Rad-Pol-u z Pepsi o ostatecznym zwycięstwie decydował trzeci set wygrany przez Rad-Pol do 12. Mvp meczu wybrano Macieja Szczepanika /Rad-Pol/. Dwa kolejne mecze to po trzy punkty dla Wkręt-met-u i Brel-a Myszków odpowiednio z LKPS Borowno i KS Kłomnice. Najwartościowszymi graczami obu tych spotkań byli: Damian Parkitny /Wkręt-met/ i Konrad Musiał /Brel/.
W ósmej kolejce na uwagę zasługuje mecz Rad-Pol-u z Centralną Szkołą PSP w środę 21 listopada na sali przy ul.Kukuczki i Brel kontra Wkręt-met w najbliższy piątek 23 listopada na sali Częstochowianka. W pozostałych meczach grają: Pepsi z Lismarem /sala Częstochowianka/ i LKPS Borowno z Step-Dent Team, który wyjątkowo zostanie rozegrany w poniedziałek 26 listopada br. o godz.20.30 w Cykarzewie Starym.